Budva – co warto zobaczyć

Budva – miasto położone w południowej części Czarnogóry. Jest znany ze swojego naturalnego piękna i zabytków. W tym poście podzielę się najlepszymi rzeczami do zobaczenia i zrobienia w Budvie.

1. Stare Miasto

Stare miasto w Budvie jest typowym przykładem tradycyjnej architektury w Czarnogórze. Znajduje się w środku zatoki i otoczone jest zielonymi wzgórzami. Jest to jedno z najstarszych miast Czarnogóry.

2. Plaża Sveti Stefan

Sveti Stefan jest popularną plażą na wybrzeżu Adriatyku. Morze ma czystą wodę, co czyni ją idealnym miejscem do pływania i uprawiania sportów wodnych. Jest to świetne miejsce, aby cieszyć się słońcem i plażą.

3. Niebieski Kościół

Ten kościół znajduje się w centrum Starego Miasta. Jest to jeden z najlepszych przykładów tradycyjnej architektury Czarnogóry. Kościół znany jest ze swojego niebieskiego koloru. Został zbudowany w XIX wieku.

4. Zatoka

Widok z zatoki zapiera dech w piersiach. Jest to świetne miejsce na relaks i podziwianie morza. Wzdłuż linii brzegowej znajduje się ładna promenada. Mieszkańcy spędzają czas spacerując i ciesząc się widokiem.

5. Katedra

Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest gotyckim kościołem. Jest to jeden z najbardziej znanych kościołów w Czarnogórze. To prawdziwy skarb dla tych, którzy cenią sobie architekturę średniowiecza.

6. Forteca

Twierdza św. Mikołaja to niewielka forteca znajdująca się na Starym Mieście. Znajduje się tam małe muzeum, w którym można dowiedzieć się więcej o historii miasta.

7. Zamek

Zamek św. Mikołaja jest jednym z najważniejszych zabytków w mieście. Jest to wspaniały zamek i doskonałe miejsce do fotografowania.

8. Plaża w Kotorze

Plaża w Kotorze jest bardzo popularnym miejscem turystycznym. Jest to świetne miejsce do pływania i podziwiania widoków.

9. Most

Most w Budvie jest symbolem miasta. Łączy on stare i nowe części miasta. Jest to naprawdę wyjątkowa i szczególna konstrukcja.

10. Zatoka Neretwy

Zatoka Neretwy jest naturalnym obszarem chronionym. Jest to świetne miejsce na relaksujący spacer.

11. Plaża Palagruža

Plaża Palagruža jest jedną z najbardziej popularnych plaż w regionie. Jest to świetne miejsce do pływania i relaksu.

12. Dom Kongresu

Dom Kongresu jest zabytkiem kulturalnym i historycznym. Został zbudowany w XIX wieku. Dziś mieści się w nim biblioteka Uniwersytetu Czarnogórskiego.

13. Fort

Fort Sveta Jelena jest zabytkową fortyfikacją z okresu weneckiego. Znajduje się on w pobliżu portu w Budvie.

14. Port

Port w Budvie jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc w mieście. Jest to świetne miejsce do oglądania zachodu słońca i cieszenia się

 

Możesz również polubić…